Mistrem ČR Teaching Pro 2014 se stal Lukáš Hrouda.

1V5A1234

Ve dnech 22.-23.6.2014 se v perfektně připraveném resortu Sand Martin´s Hole v Mladé Boleslavi konalo druhé oficiální Mistrovství České republiky Teaching PRO ve hře na rány za podpory PGA Czech. Počasí bylo příznivé a tak byly k vidění opravdu kvalitní výkony, ale k tomu až později.

Již od soboty bylo zřejmé podle koncentrace profesionálních hráčů v areálu golfového hřiště zřejmé, že turnaj, který druhý den začíná, není jen obyčejnou další zastávkou Czech PRO-AM Teaching Tour, ale že je to nejvýznamnější turnaj sezóny profesionálních učitelů golfu. Nakonec se sjelo více než 40 profesionálů spolu se svými amatéry a také zástupci partnerů turnaje. Na místě tak nesměl chybět ani P. Zbigniew Czendlik, který je patronem celé tour.

S nedělním ránu bylo sice chladněji, ale počasí se rychle vybralo a již od brzkého dopoledne byly podmínky pro golf vpravdě ideální. Svými výkony zaujali v neděli Jaroslav Krejcar a Petr Mrůzek, kteří shodně absolvovali 18 jamek se skóre -3, tedy za 69 ran. Mezi amatéry pak vedl pan Karel Holeček o dva body před Alešem Komárkem.

V nedělním podvečeru pak započal charitativní večer i za účasti téměř celého výboru PGA of Czech republic, který v odpoledních hodinách uspořádal neformální setkání s členy.

Na večírku, moderovaném s přehledem a profesionálně panem Čeňkem Lorencem, studnicí to golfových znalostí, statistik a zajímavostí, došlo na soutěž nearest to pin na cvičných plochách resortu, kterou s ohromující ranou ze vzdálenosti 62 metrů vyhrál Jiří Moučka, který svůj míček umístil méně než 80 cm k vlajce. Vrcholem charitativního večera byla dražba vlastnoručně podepsaného dresu Petra Čecha, devítinásobného vítěze zlatého míče ČR, který byl vydražen za částku 12.000,- Kč. Zajímavostí je, že dle informací ze zákulisí bylo nakonec vydraženo i ramínko, které údajně dorazilo na poslední chvíli z kabiny FC Chelsea….

V pondělním finálovém kole zahájil svou neuvěřitelnou jízdu pan Lukáš Hrouda, který zahrál výsledek z kategorie snů, 7 úderů pod par hřiště, a to ještě se dvěma bogey! Jeho drtivý závěr na posledních třech jamkách mluví za vše, birdie, eagle, birdie!!!

Zde je jeho score card:

Kolo 2 5 3 4 4 4 3 5 3 3 4 5 2 3 3 5 3 3 3 65

Celkové pořadí tak ovládl se skóre 137 ran a po Filipu Juhaniakovi převzal štafetu Mistra České republiky Teaching PRO. Druhý skončil pan Petr Mrůzek a na děleném třetím místě pak pánové Vít Šimek a Jaroslav Krejcar.

Mez amatéry zvítězil celkovým skóre 80 stablefordových bodů pan Aleš Komárek a jediný bod před Karlem Holečkem a na třetím místě se prosadil pan Čeněk Lorenc.

V kategorii družstev pak zvítězil tým Lukáš Hrouda a Lukáš Kounovský.

Děkujeme všem za účast, PGA Czech za podporu a těšíme se na setkání 28.7.2014 při dalším běžném turnaji naší tour, tentokráte ve středočeských Mstěticích.