Czech PRO-AM Teaching Tour: Do jezera skákal Nič

Czech PRO-AM Teaching Tour: Do jezera skákal Nič

Třetí turnaj sezony Czech PRO-AM Teaching Tour v Kácově měl podruhé za sebou stejného vítěze.

Po triumfu na červnovém mistrovství v Berouně i tentokrát vyhrál Petr Nič. S 68 (-4) byl o čtyři rány lepší než Květoslav Strachota. Jen tito dva hráči se vešli do paru skvěle vypadajícího hřiště, zkombinovaného z devítek River a Meadows. Třetí místo se 73 ranami obsadil mezi učiteli Marek Toman a o to čtvrté se dělili senioři Petr Štrougal a Jan Juhaniak (oba 74).

Nič dodržel tradiční kácovský ceremoniál a skočil na oslavu do jezírka u klubovny, stejně jako vítěz kategorie Apprentice, kterým byl Jan Hejna. Ten měl 77 ran, stejně jako druhá v pořadí Michaela Valášková. Nakonec o vítězi rozhodlo v počítání výsledků birdie na poslední jamce.

O všechny hráče turnaje bylo postaráno díky vodě Kirvi, generálnímu partnerovi tour, a jedině šampioni si užili ještě tu kácovskou. Nič dokonce skočil do jezírka dvakrát.

Rovněž amatérská kategorie byla vyrovnaná, na prvních osm oceňovaných míst bylo potřeba zahrát aspoň 36 bodů. O dva více měl vítězný Pavel Švarc, druhý skončil Daniel Bělíček a třetí Tereza Špalovská (oba 37).

Mezi týmy zvítězili Jan Juhaniak s Čeňkem Lorencem. Uhráli celkem 72 bodů, stejně jako druhé v pořadí, Michaela Valášková s Terezou Špalovskou. Podle propozic tentokrát rozhodoval lepší brutto výsledek profesionála.

Další turnaj 9. ročníku Czech PRO-Am Teaching Tour se odehraje v pondělí 17. srpna ve Mstěticích. Tam měla tour původně začínat v dubnu, ale kvůli krizové zdravotní situaci byl start odložen.