Czech Pro-Am Teaching Tour: Rozhodla devatenáctka

20190909 172316 Resized

Czech Pro-Am Teaching Tour: Rozhodla devatenáctka

Nikoli obvyklých osmnáct jamek, ale až dodatečná devatenáctá – a ne ta v klubovně – rozhodla o vítězi předposledního letošního turnaje Czech Pro-Am Teaching Tour v Berouně.

V rozstřelu na první dodatečné jamce, čtyřparové jedničce, zvítězil Petr Nič, který měl stejně jako nakonec druhý Radek Wagner skóre 72 ran, tedy par. V play off stačilo Ničovi bogey, které uhrál po chybě před greenem.

„Jsem výkonem docela překvapený. Nehrál jsem špatně, jen se mi nedařilo puttování, ale hlavně, snad poprvé jsem uspěl v dešti, který nemám rád,“ řekl vítěz. „Play off? To bych raději nekomentoval,“ dodal vítěz.

O třetí místo se 73 ranami se dělili Petr Skopový, Lukáš Hrouda a Viktor Janošík, za 75 dohráli parťáci z flightu Vojtěch Dostál a Lukáš Lizánek – ten byl současně výhercem Nearest to Pin na šestce s přesností na 226 centimetrů.

Kategorii Apprentice ovládl Jakub Švarc se 76 ranami.

Z amatérů byl nejlepší Jan Stehno (40 bodů) před Michalem Frankem (39) a Josefem Řepou (38). Mezi týmy zvítězili Milan Vantuch a Michal Frank se ziskem 72 bodů. Amatérský Nearest na jedenáctce patřil Renatě Pětivlasové, která posadila míček na vzdálenost 198 centimetrů od jamky.

V Berouně startovalo 33 profesionálů, osm učňů a 38 amatérů.


Závěrečný turnaj 8. ročníku Czech Pro-Am Teaching Tour se koná v pondělí 30. září na Black Bridge.