Czech PRO-AM Teaching Tour: Start na Albatrossu i s play-off

Trojice

Czech PRO-AM Teaching Tour: Start na Albatrossu i s play-off

Rekordní počet 102 hráčů se postavil na start úvodního turnaje IX. ročníku Czech PRO-AM Teaching Tour na Albatrossu. Mezi účastníky byla kompletní profesionální špička, stejně jako přední amatéři, mezi něž patřily také bývalé sportovní hvězdy, tenista Radek Štěpánek a basketbalista Jiří Welsch.

Turnaj se hrál pod patronací nového hlavního partnera, vikingské vody Kirvi z Faerských ostrovů. A vody proudilo dost také směrem z nebes. Navzdory silnému dešti a větru na začátku turnajového dne se však podařilo dovést úvodní klání do zdárného konce.

Navíc prodlouženého, protože o vítězi mezi profesionály rozhodovalo play off, dosud nejdelší, a sice na tři jamky. Utkali se v něm po výsledku 72 ran (par) učitelé z pražských Hodkoviček, Rudolf Nechanický jr. a Petr Skopový. Rozstřel v chladu přinesl velké drama.

Na první dodatečné jamce, tříparové šestnáctce, zahráli oba po greenu v regulaci par. Na čtyřparové sedmnáctce drajvoval Nechanický do vody, ale zachránil bogey. Skopový se z fairwayového bunkeru dostal do greenového, nepovedl se mu up and down a měl rovněž bogey. Rozhodnutí padlo až na čtyřparové osmnáctce. Skopový vyhodil drajv železem do vody a po dropu skončil třetí ranou opět ve vodě, před greenem. Nechanický si situaci pohlídal druhou ranou na green a dvěma putty. Obhájce titulu tak začal vítězstvím.

„Moc jsem netrénoval, to asi může říct každý učící profesionál, pokud jde o jeho vlastní hru, ale jsem rád, že to hned napoprvé znovu vyšlo,“ říkal Nechanický, který vyhrál také s amatérem Martinem Neuwirtem týmovou soutěž (69 bodů). Třetí mezi profesionály byl s odstupem dvou ran Petr Nič.

Z Apprentice byl nejlepší Jan Hejna, který měl 79 ran stejně jako druhý Jakub Švarc. Kategorii amatérů vyhrál Jakub Janda, který za par 72 bral 38 bodů a zlepšil handicap z 0,6 na 0,2. Druhý byl Pavel Bakovský (36) a třetí Klára Sionková. Nearest to pin měli na sedmičce amatérka Klára Sionková a na šestnáctce profesionál Karel Příhoda.

Příštím turnajem je mistrovství v Berouně 22. a 23. června.

Přihláška zde

Foto  © Ivan Paggio