Finále Czech Pro-Am Teaching Tour pro Skopového, letošní titul bere Nič

Finále Czech Pro-Am Teaching Tour pro Skopového, letošní titul bere Nič

Finále Czech Pro-Am Teaching Tour pro Skopového, letošní titul bere Nič

Devátý ročník Czech Pro-Am Teaching Tour vyvrcholil na Černém Mostě, kde se i přes nepříznivou zdravotní situaci v zemi podařilo uskutečnit tradiční finálový turnaj. Ten potvrdil letošní vítězství Petra Niče v hlavní kategorii.

Učící profesionál z Albatrossu měl díky třem letošním výhrám zajištěn celkový titul už před závěrečným turnajem. V něm skončil s výsledkem 75 (+3) na děleném 6. místě spolu s Jaroslavem Krejcarem.

Skóre 74 znamenalo dělenou 2. příčku, na které se sešla čtveřice Jiří Němeček, Rudolf Nechanický jr., Radek Wagner a letos debutující Eva Koželuhová. S náskokem tří ran mezi teaching pros vyhrál Petr Skopový (71).

Vůbec nejlepší skóre ale přinesl apprentice Jakub Švarc: pouhých 69 (-3) s pěti birdie a třemi bogey. Letos tak už podruhé trumfl učící profesionály. Ostatní učně předčil vítězný hráč z GC Praha o devět ran. A vzhledem k tomu, že mezi amatéry vyhrál jeho otec Pavel s 85 údery a 39 stablefordovými body, bylo snadné určit vítězný tým. Pozornost si zaslouží i druhé místo amatéra, protože prezident Black Bridge, Pavel Švehla, zahrál na 38 bodů skvělých 74 ran.

Poděkování za celou sezonu patří všem účastníkům, hřištím a jejich personálu, a také partnerům tour v čele s Kirvi viking water. Závěrečný raut obstarala tradičně restaurace Kobe. Rovněž díky všem, kteří přispěli do sbírky na nemocnou Viktorku Mužíkovou. Promotéři Jiří Moučka a Jan Juhaniak, stejně jako administrátorka tour Radka Važanská, přejí příjemný zbytek sezony 2020 a již nyní se těší na jubilejní 10. ročník Czech Pro-Am Teaching Tour v roce 2021.