Lukáš Lizánek obhájil titul šampiona

DSC 0276

Lukáš Lizánek obhájil titul šampiona

Dvoudenní mistrovství republiky Czech Pro Am Teaching Tour mělo nové dějiště na Zbraslavi, ale svého osvědčeného vítěze. Šampionem mezi učícími profesionály se stal Lukáš Lizánek, který jako jediný zahrál dvakrát pod 70, a sice 68 a 69 ran. O ránu porazil Jiřího Němečka (68-70) a o dvě Alana Babického (70-69) s Petrem Ničem (68-71).

Zatímco první den vidělo hřiště Prague City Golf Clubu tři výsledky 68, v pondělí, kdy zapršelo, tu jediné a nejlepší skóre 68 předvedl generální sekretář české PGA – Rudolf Nechanický junior se proti neděli zlepšil o deset ran a postoupil na 11. místo z 27 klasifikovaných profesionálů.

„Hrál jsem dobře, dařilo se mi a hřiště bylo jako vždy ve vynikajícím stavu. Navíc jsem měl výborné spoluhráče, což je velmi důležité,“ řekl Lizánek, který právě zbraslavské jamky velmi dobře zná ze svého působení ve zdejším klubu.

Kategorii Apprentice ovládla Barbora Vejlupková s výkony 80 a 78 ran. Pátý v této kategorii, Marian Országh, předvedl Nearest to pin.

Mezi amatéry slavil vítězství Karel Zajíček součtem 78 bodů (37 a 41), jimiž po dvou dnech zlepšil svůj handicap za 13,2 na 11,4. Druhý skončil Michal Zrzavý se 77 body (38-39), zároveň autor Nearest to pin, a třetí byl Michal Šíma se 75 body (35-40). „Byla to velká zábava a skvělé dva dny,“ řekl  nejlepší amatér.

Vůbec nejlepší výkon na rány měla mezi amatéry Markéta Šubrtová, která druhý den zahrála 75 ran a celkově ve své kategorii skončila tato mistryně republiky mid-amatérů devátá.

Soutěž týmů vyhráli profesionál Petr Nič s amatérem Janem Hrubešem díky zisku 154 bodů. Ceny nejlepším pomáhal předat prezident české PGA Petr Nitra.

Po hře si účastníci užili zbraslavského cateringu a také miniburgery a suši restaurace Kobe. Příští turnaj se odehraje 1. srpna v Pyšelích.
přihláška ZDE

Výsledková listina MISTROVSTVÍ CZECH PRO AM TEACHING TOUR 2016

[Not a valid template]