Mistrem ČR Teaching Pro 2013 se stal Filip Juhaniak

0091 E1375797219796

Mistrem ČR Teaching Pro 2013 se stal Filip Juhaniak

Ve dnech 4.-5.8.2013 se v golfovém areálu Park Golf Clubu Ostrava v Ostravských Šilheřovicích uskutečnilo v rámci Czech PRO-AM Teaching Tour 2013 první oficiální mistrovství ČR Teaching Pro ve hře na rány. Přes velmi horké počasí a vydatnou noční bouřku sužující Moravskoslezský kraj bylo dosaženo velmi kvalitních výsledků, když mistrem republiky se výkony 72 a 69 ran stal pan Filip Juhaniak, který v obou kolech prokázal stabilní výkonnost i dobrou znalost místního hřiště.

Šilheřovické hřiště nás přivítalo velmi teplým počasím a tak i tréninková kola, která se hrála v sobotu, byla pojímána spíše jako seznámení se s perfektně připraveným areálem, tak i jako společenská událost, kdy se setkala spousta dávných přátel při krásné hře.

V sobotní podvečer pak proběhlo společné soustředění při zahradní párty u místního rodáka a legendy českého golfu p. Jana Juhaniaka na zahradě. Jak již skladba večerního menu napovídá (ryby, zeleninové saláty, nápoje různé kvality i objemu alkoholu) všichni zcela zodpovědně přistoupili k předturnajové přípravě a sobě navzájem popřáli dobrou hru a hodně štěstí při nastávajícím dvoudenním klání. 

V nedělní ráno pak v 9:00 odstartoval první flight ve kterém do velmi horkého dne vyrazil i budoucí Mistr ČR Filip Juhaniak spolu se svým amatérem Liborem Sionkem. Výkony všech účastníků byly vyrovnané a postupně se na prvních místech po prvním kole srovnala tato čtveřice hráčů Filip JUHANIAK (72), Jakub JANDA (72), Jiří JANDA jun. (74) a Petr ZÍMA (75). Po ukončení kola bylo jasné, že o vítězství se v pondělí utkají první dva jmenovaní v závěrečném flightu, neboť dle tradice se ve druhém kole startovalo dle výsledků z prvního dne v pořadí od posledního do prvního místa.

Na nedělní večer byl připraven společenský večer, ve kterém proběhla soutěž v trouble shotu PRO i AM, ve které zvítězil p. Petr Mrůzek. Nejdůležitější však byla skutečnost, že se vybralo více jak 26.000,- Kč na činnost Červeného kříže pod patronací P. Zbigniewa Czendlika.

Pondělní kolo slibovalo, vzhledem k nedělním výsledkům, dramatickou podívanou, ale znalost místních nástrah již v ůvodu převrátila misku vah na stranu Filipa Juhaniaka, když již na páté jamce druhého kola vedl nad Jakubem Jandou o tři rány a stejný náskok pak jistě donesl i na 18-tou jamku. Celkovým výsledkem 141 ran se pak zaslouženě stal Mistrem ČR Teaching Pro ve hře na rány pro rok 2013 a kromě poháru a věcných cen si odnesl i podstatný díl z celkové dotace 115.000,- Kč.

Při vyhlášení organizátoři poděkovali celému osazenstvu Golf Park Clubu Ostrava v čele s panem Pavlem Pniakem a také personálu restaurace místního klubu, kteří též přispěli k přátelské atmosféře celého mistrovství. Zvláště pak poděkovali PGA Czech Republic za podporu uspořádání tohoto turnaje.

Všichni účastníci ocenili myšlenku pořádání soutěžního golfu pro Teaching Pro a již se společně těšíme na další díly Czech Pro-Am Teaching Tour ( 16.9.2013 Karlštějn a 14.10.2013 Černý Most) a také na další ročník MČR Teaching Pro v roce 2014.