Na Albatrossu padlo eso i par

ALBATROSS KLUBOVNA

Na Albatrossu padlo eso i par

Téměř stovka hráčů nastoupila na Albatross k dalšímu turnaji Czech Pro-Am Teaching Tour, a to pouhý měsíc a půl před startem zdejší PGA European Tour.

Náročné, kvalitně připravené hřiště a letní teploty svedly své, přesto se mnozí dostali k výborným výkonům. Na top 10 mezi amatéry bylo potřeba zahrát minimálně 36 bodů a vítězný profesionál musel jít dokonce pod par hřiště.

Albatross také viděl první profesionální eso za osmiletou historii tour. Hole-in-one zahrál Pavel Ambrož na třetí jamce, když čtyřkou železem trefil na 170 metrů praporkovou tyč i jamku. „Bylo to moje sedmé eso v životě, čtvrté turnajové,“ řekl profesionál z Hluboké nad Vltavou.

O vítězi mezi PRO nakonec rozhodla jediná rána. Druhý Vít Šimek zahrál par 72, jenže v jednu chvíli byl na 4 pod par, ovšem v závěru zapisoval bogey – double bogey. S 71 ranami, čtyřmi birdie a třemi bogey, zvítězil poprvé Vojtěch Dostál, který na předchozím mistrovství v Berouně skončil o ránu druhý za Jiřím Jandou. „Jsem rád, že se mi to tentokrát povedlo. Hřiště i spoluhráči byli fantastičtí,“ řekl mladý profesionál. Třetí byl Lukáš Lizánek se 75 ranami.

One man show si z kategorie amatérů udělal Tomáš Jucovič, který zahrál 71 ran, za něž obdržel 43 stablefordových bodů a nový handicap 3,1. Vrcholem jeho kola byl eagle na jamce číslo 10. „Jak se to hraje? Hodíte si míč na dva metry k tyči a zaputtujete,“ řekl bezelstně vítěz. A to dokonce dvojnásobný, protože společně s Lukášem Lizánkem vyhrál také soutěž týmů s 79 body.

Tour pokračuje už za tři týdny, v pondělí 15. července na Karlštejně.

Registrujte se zde