Německý Američan vede v Berouně

Německý Američan vede v Berouně

Napínavě rozdalo karty úvodní kolo dvoudenního mistrovství CZECH PRO-AM TEACHING TOUR 2018. Sluncem zalitý, ale také větrný Beroun přilákal celkem osmdesát hráčů, kteří postupně vycházeli z prvního odpaliště vstříc paru 72.

Do vedení skočil výsledkem 67 (-5) učící německý profesionál amerického původu Michael Newell, který v minulosti hrál na Challenge Tour a EPD Tour. Vedle šesti birdie měl jediné bogey, a to na tříparové jamce číslo 4.

O tři rány zpět s výsledkem 70 se dostal na druhé místo obhájce loňského květnového titulu Rudolf Nechanický junior, a to i přes double bogey na obávané čtyřparové dvanáctce, která opět trestala řadu hráčů.

Třetí místo se skóre 71 (-1) patří Petru Ničovi, který v Berouně loni vyhrál jak zářijovou Czech Pro Am Teaching Tour, tak předchozí turnaj WGM Open s rekordem 18 pod par po čtyřech kolech. Tentokrát zahrál na první devítce samé pary, ale na druhé měl jen dva, spolu se čtyřmi birdie a třemi bogey.

Následuje pěkná tlačenice: o 4. místo se na 72 ranách dělí čtveřice Jiří Němeček, Marek Nový, Petr Skopový a Vít Šimek. Po těžkém zranění se vrátil do formy Jiří Janda junior, který už loni v září zahrál v Berouně prakticky o berlích 73 a nyní výsledek zopakoval.

Kategorii apprentice vede David Fára se 78 ranami. Mezi amatéry se v prvním kole blýskli vedoucí Miloš Slabý se 41 body za 80 ran a druhý Vladislav Řehák s 39 body za 78 ran. Nejlepší výsledek na rány, 73, měla již téměř tradičně Markéta Šubrtová (handicap 0,8).

Druhé a zároveň finálové kolo je v Berouně na programu v úterý 22. května.