O nás

czech-pro-am_logo1Co je Czech PRO-AM Teaching Tour

Motto tour: „Golf je pro nás zábavou“


V  návaznosti na znalost domácího i zahraničního golfového prostředí uzrála v roce 2011 mezi profesionályJanem Juhaniakem, Jiřím Moučkou a ekonomem a nadšeným amatérským hráčem Richardem Benešem myšlenka, pokusit se uspořádat po vzoru např. USA, Švédska, Německa nebo Anglie, oddělenou sérii turnajů pro golfové profesionály – učitele, tedy pro tzv. Teaching PRO.  V USA se například již více než dvacet let pořádá United States Golf Teachers Cup a skoro každá z regionálních organizací v jednotlivých státech USA má svou sérii pro profesionální učitele golfu.

Od myšlenky k realizaci vedla sice komplikovaná cesta, ale vidina lákavého cíle, tedy funkční série turnajů, byla silným hnacím motoremana jaře roku 2012 se uskutečnil první ze série turnajů, který se odehrál dne 14. 5. 2012 v Berounském golfovém resortu.

Od svého založení prošla tour podstatným vývojem s cílem dosáhnout co nejvyšší možné kvality pro zúčastněné hráče i zainteresované partnery. Počet turnajů se ustálil na počtu pěti jednodenních klání a dvoudenním oficiálním Mistrovství ČR Teaching PRO, které se v roce 2018 uskuteční již pošesté.

Czech PRO-AM Teaching Tour spojila v roce 2014 své síly s renomovanou a asi největší českou a významnou evropskou agenturou sportovního marketingu, se společností Sport Invest Group, která se stala oficiálním marketingovým partnerem celé tour.

lendl_moukaTurnaje se pořádají v nejkvalitnějších českých golfových resortech a těší se přízni i některých známých osobností, jako je pravidelný účastník turnajů pan Ivan Lendl, jeden z nejlepších tenistů všech dob, p. Zbigniew Czendlik, který je partnerem celé tour a mnoho dalších. Nezanedbatelným aspektem celé tour je příjemná nálada ve flightech i prostorách klubu, čestné a přátelské soutěžení, to vše v duchu motta série: „Golf je pro nás zábavou“.

Základní myšlenka série kopíruje hlavní činnost účastnících se profesionálů, tedy výuku amatérských hráčů. Zvolenýhrací systém formátu PRO-AM, ve kterém se turnaje účastní vždy profesionální hráč se svým žákem – amatérem, pak umožnuje v soutěžní a přesto příjemné atmosféře přiblížit amatérským hráčům svět českého profesionálního golfu.

Celá tour je plně podporována Czech PGA a výsledky tour jsou započítávány do Order of Merit Czech PGA.