Petr Nič šampionem učitelů v play off

Petr Nič šampionem učitelů v play off

Petr Nič šampionem učitelů v play off

Teprve dodatečná jamka rozhodla o novém mistru Czech Pro Am Teaching Tour. Pro sezonu 2018 se jím stal Petr Nič, který vyhrál dvoudenní šampionát učících profesionálů v Berouně až v play off s Američanem Mikem Newellem.

Oba měli po dvou kolech shodný výsledek 139 ran. Newell vedl po úvodním kole za 67 ran před Ničem o čtyři údery, ale po kole druhém se poměr sil vyrovnal. Nič totiž zahrál 68, zatímco Newell „jen“ par 72.

Při následném play-off na čtyřparové jamce číslo 1 měl Nič par, zatímco Newell zahrál bogey. „Dnes se mi bude dobře spát,“ řekl Nič, který se stal expertem na berounskou osmnáctku.

Loni v srpnu tady vyhrál čtyřdenní WGM Open s rekordem 18 pod par a v září na to navázal dalším berounským vítězstvím na turnaji Czech Pro Am Teching Tour. Nyní zvládl také dvoudenní šampionát.

„Měl jsem toho už docela dost. Zkusil jsem carry bag na záda, nachodil jsem sice o tři kilometry za kolo méně, ale fyzicky to byl náročný turnaj,“ dodal Nič.

Třetí skončil s odstupem jednoho úderu Petr Skopový (72-68), o další úder navíc měl čtvrtý Marek Nový, který ovšem zvítězil v kategorii týmů s amatérem Pavlem Bakovským (celkem 147 bodů). Mezi Apprentice byl nejlepší David Fára se 152 ranami (78-74).

Na start nastoupilo celkem 37 teaching pros, devět apprentice a 49 amatérů, mezi kterými zvítězil životním výkonem Miloš Slabý. S handicapem 14,0 zahrál 41 a 38 bodů, celkem 79 a porazil o dva body druhou Markétu Šubrtovou. Ta měla vůbec nejlepší amatérský výkon na rány, 68 ve druhém kole, a se 41 body vylepšila handicap na 0,3. Třetí byl s celkovým ziskem 72 bodů Pavel Bakovský.

Turnaj provázela dobročinná tombola, jejíž výtěžek šel na konto pomoci nemocné Viktorce Mužíkové. Dres Petra Čecha s podpisem vyhrál profesionál Pavel Ambrož. Potlesk na otevřené scéně sklidil Jiří Janda, jak za svůj výkon s dlahou na noze po vážném zranění, kdy zahrál 73 a 75 ran a obsadil 9. místo, tak za své gesto. Vyhraných 5000 korun totiž věnoval na zmíněnou charitu a přidal ještě dalších pět tisíc. „Jsem moc rád, že můžu s vámi tady na golfu kulhat,“ řekl semilský profesionál, kterému loni hrozila amputace nohy.

Jiří Janda zahrál také pondělní Nearest to pin na jamce číslo 6, kde pak druhý den byl nejblíž Petr Skopový. Mezi amatéry byli na jedenáctce nejpřesnější v pondělí Zdeněk Klofáč a v úterý vítězný Miloš Slabý.

Galerie

Foto: Ivan Paggio