První den mistrovství: Nič s náskokem

BunkerNicPetr

První den mistrovství: Nič s náskokem

Čtyři výsledky začínající šestkou ozdobily první den mistrovství Czech Pro-Am Teaching Tour v Berouně. Hřiště je týden před startem Ladies European Tour ve skvělém stavu, a to se spolu s ideálním počasím odrazilo na skóre.

Mezi Pro šel do vedení favorizovaný Petr Nič, obhájce loňského titulu i vítěz prvního letošního turnaje z Albatrossu. Zahrál 66 (-6) s úžasným eaglem na čtyřparové čtrnáctce a šesti birdie, z toho třemi na úvodních třech jamkách. Dvěma birdie obložil i zmíněný eagle. Jen z nejtěžší dvanáctky odešel s bogey, které si zapsal také na tříparové šestce.

O 2. místo se na 69 dělí Jiří Němeček a Marek Toman, zatímco dvojice veteránů Jan Juhaniak a Petr Štrougal si zapsala 70 ran. O ránu zpět jsou Jiří Janda a Vít Šimek. Celkem sedm hráčů se tedy dostalo pod berounský par.

U Apprentice vede s 69 o pět ran Jan Hejna. Skvěle hráli i amatéři, šestice z nich se dostala nad 36 bodů. Průběžně první David Fila hrál 43, druhý Matyáš Vysušil 42 a Antonín Mucha 40. Šampionát pokračuje druhým, finálovým dnem v úterý.