Rekodní kolo roku i tour: 62 v Berouně!

Beroun 2

Rekodní kolo roku i tour: 62 v Berouně!

Předposlední turnaj 10. sezony Czech Pro-Am Teaching Tour v Beroun Golf Clubu přinesl nejlepší výsledek, jaký série pamatuje, a zároveň vyrovnaný rekord hřiště. Učící profesionál Vít Šimek zahrál v ideálních podmínkách 62 ran, 10 pod par, což je také vůbec nejlepší skóre letošní sezony na českých hřištích.

„Osmnáct greenů v regulaci, dvacet šest puttů… Na co jsem sáhl, to tam spadlo. Možná jeden putt ne,“ smál se Šimek po životním výsledku, v němž rozdělil svá birdie po pěti na každou devítku a zahrál vždy tři birdie za sebou na posledních třech jamkách obou devítek.

Žádnou zvláštní přípravu přitom rekordman neměl. „Byl jsem tři týdny na dovolené a pak jsem jen trochu trénoval puttování. V sobotu jsem šel s kamarády na pivo a v neděli jsem byl s manželkou na koncertě,“ popisoval Šimek, který už před lety sahal na celkové vítězství v sérii, než o ně přišel ve větrném počasí při posledním turnaji sezony na Černém Mostě.

Šimek vyhrál v Berouně o nevídaných sedm ran. O druhé místo se na 69 (-3) dělili Petr Nič a Marek Toman, který rovněž ovládl kategorii týmů spolu se Zdeňkem Chaloupkem, druhým mezi amatéry. Z nich byl nejlepší Adam Batuna (41 bodů), o dva body lepší než Chaloupek i třetí Tomáš Volejník.

Nearest to pin zahráli na šestce profesionál Petr Nič a na jedenáctce amatér Pavel Skuhrovec. Závěrečný turnaj Czech Pro-Am Teaching Tour 2021 se odehraje 4. října na Černém Mostě. Bude opět spojen s charitativní tombolou, jejíž výtěžek půjde na pomoc vážně nemocné Viktorce Mužíkové.
Registrace ZDE