Šestice kandidátů na titul

Czechproamlogo Zastupne

Šestice kandidátů na titul

Ještě ŠEST profesionálních hráčů má před závěrečným turnajem Czech Pro-Am Teaching Tour 2019 na Černém Mostě (pondělí 30. září) možnost zvítězit v celkovém pořadí sezony podle prize money.

Jsou to, od prvního do šestého místa Order of Merit, vedoucí Vít Šimek a dále v pořadí za ním Vojtěch Dostál, Rudolf Nechanický ml., Petr Nič, Ondřej Špůr a Lukáš Lizánek.

Kolik dosud v sezoně vydělali? Šimek s jedním vítězstvím, jedním druhým a také dvěma třetími místy 27 400 korun, další čtyři letošní vítězové Dostál 22 750, Nechanický 21 833, Nič 20 833 a Špůr 20 583 a nevítězný, ovšem poměrně konzistentní Lizánek 20 500.

Sedmý v pořadí, Jiří Janda jun., s 15 000 korunami už na celkové vítězství pomýšlet nemůže. Za první místo se inkasuje 9 000 korun a ty by Jandovi nestačily, ani kdyby Šimek nebodoval, tedy skončil mimo placenou Top 10.

Samozřejmě, že teoretické šance se tenčí s tím, čím víc hráči ztrácejí na vedoucí pozici. Vítu Šimkovi např. stačí na Černém Mostě i třetí místo dělené mezi tři hráče (4666 korun) k tomu, aby poprvé vyhrál celkové pořadí sezony.

Lídr má tedy osud ve svých rukou. Ostatní musejí doufat jak ve svůj úspěch, tak v určitou konstelaci výsledků u ostatních, především právě u Víta Šimka.

Například průběžně druhý Dostál by mohl skončit na domácím hřišti také druhý, aby se stal šampionem roku 2019, ale to by musel Šimek obsadit horší než šesté místo, navíc dělené dvěma hráči.

Teoretických možností je mnoho a jejich počítáním si můžete krátit naopak prodlužující se podzimní večery. Ten poslední zářijový už bude definitivně jasno.