V Beřovicích kraloval Jan Juhaniak

V Beřovicích kraloval Jan Juhaniak

Tak jsme se dočkali a za obrovského zájmu profesionálních i amatérských hráčů byl turnajem ve středočeských Beřovicích zahájen nový ročník stále populárnější tour pro profesionální učitele golfu a kvalitní amatérské hráče neboli Czech PRO-AM Teaching Tour 2014.

Počasí, jehož předpovědi se v průběhu předcházejícího týdne měnili jako apoštolové na Staroměstském orloji, bylo nakonec až na krátkou epizodu, která postihla zejména závěrečné flighty, nádherné. Nic tak nebránilo tomu, aby na perfektně připraveném hřišti (děkujeme moc všem pracovníkům GC Beřovice), bylo dosaženo opět kvalitních výsledků jak profesionálních tak i amatérských hráčů.

Dlouho to vypadalo, že si vítězství bude muset PRO hráč dle regulí tour vybojovat v play-off, ale neuvěřitelně precizní závěr golfového mága, pana Jana Juhaniaka nakonec rozhodl o tom, že rozstřel nebude třeba. S obdivuhodnou lehkostí zahrané závěrečné jamky 17 a 18, na kterých vždy docílil birdie, znamenaly konečné skóre 2 rány pod par hřiště a konečný výsledek 70 ran a jisté prvenství.

Kvalitu výkonu PRO hráčů podtrhuje skutečnost, že na děleném druhém místě se s výsledkem 72 ran umístilo hned 5 hráčů.

V amatérské kategorii docílil skvělého výsledku 40 stablefordových bodů pan Jiří Kaleta z Golf Clubu Mariánské Lázně a dosáhl snížení svého HCP na hodnotu 9,3. Na druhém až čtvrtém místě pak skončily dámské účastnice turnaje Michaela Chotová a Petra Voráčková s výsledkem 39 stablefordů.

V týmové kategorii PRO-AM obsadili první místo Jan Juhaniak a Markéta Šubrtová z Golf Clubu Praha.

Nearest to the pin opanoval v kategorii amatérů pan Jiří Kalista a v kategorii PRO pak Jiří Daněk, oba velice obdivuhodnými výkony.

Děkujeme všem hráčům za účast a těšíme se na shledanou na Karlštejně 26. 5. 2014.

CPATT, Beřovice 28. 4. 2014