CZECH PRO-AM Teaching Tour

Czech Pro-Am Teaching Tour: Nič králem roku i desetiletí

Říj 10, 2021

Dobojováno. Desátý ročník Czech Pro-Am Teaching Tour vyvrcholil tradičně na Black Bridge. Finálový turnaj určil jak posledního letošního vítěze, jímž se stal mezi profesionály poprvé Marek Toman, tak celkového šampiona sezony 2021 i celého desetiletí. Oba tituly patří Petru Ničovi, který sérii vyhrál už počtvrté.

Mezi 27 učícími profesionály se utkali nakonec v play-off Toman a Květoslav Strachota, oba s 68 ranami, 4 pod par. Na první dodatečné jamce se ještě nerozhodlo, oba soupeři zahráli par. Při opakování čtyřparové osmnáctky už měl Toman birdie. Třetí místo patřilo Petru Skopovému (69), čtvrtý byl Vojtěch Dostál (70) a o 5. příčku se dělili Petr Nič s Evou Koželuhovou (oba 71).

Nič si tak zajistil celkové prvenství za rok 2021, jelikož jeho dva potenciální konkurenti, Rudolf Nechanický jr. a Jiří Němeček, skončili až za ním, oba na děleném 8. místě se 73 ranami. „Titul jsem vlastně uhrál až díky chip-in na eagle na sedmnáctce,“ oddychl si Nič, který se stal také Hráčem desetiletí. A to jak podle počtu čtyř titulů, tak jednotlivých vítězství, jichž má třináct.

Kategorii Apprentice na Černém Mostě vyhrál Petr Novák se 73 ranami. Z amatérů byl nejlepší Martin Hájek (45 bodů) před Janem Pištěkem (42) a Pavlem Švehlou (41). Soutěž týmů ovládli Petr Skopový a Karel Zajíček (78).

Závěr slavnostního vyhlášení obstarala charitativní tombola, jejíž výtěžek šel opět ve prospěch léčby dlouhodobě nemocné Viktorky Mužíkové. Ta se tentokrát zúčastnila ceremoniálu spolu s rodiči a obdržela také tričko z rukou vyobrazeného zápasníka Karlose Vémoly. V tombole šlo rovněž o dresy tenisty Radka Štěpánka (v turnaji skončil šestý mezi amatéry), fotbalisty Petra Čecha a rovněž hokejový dres, podepsaný Martinem Ručinským.

Czech Pro-Am Teaching Tour a její promotéři Jiří Moučka a Jan Juhaniak děkují všem hráčům, partnerům a hřištím za úspěšný průběh sezony 2021 i celého desetiletí. V něm bylo odehráno celkem 59 turnajů s 25 různými vítězi mezi profesionály. Tour naplnila svůj cíl přátelského setkávání učících profesionálů a výkonnostních amatérů při soutěžním golfu a hodlá na to navázat v příštím, již 11. ročníku, který bude chystat na letopočet 2022.

KONEČNÉ POŘADÍ CZECH PRO-AM TEACHING TOUR 2021 (ORDER OF MERIT):

  1. Petr Nič 35 250,-
  2. Jiří Němeček 33 125,-
  3. Rudolf Nechanický 28 707,-

CZECH PRO-AM Teaching Tour

Nejnovější příspěvky

Poděkování

Poděkování

Czechproam Teaching tour 2023 velice děkuje všem hráčům, partnerům, kteří již osmým rokem podporují Viktorku Mužikovou, děkujeme profesionálům Jardovi Krejcarovi, Lukášovi Hroudovi za příspěvek. K poděkování se připojují i rodiče Viktorky. Za organizátory Honzu,...

Švarc vítězem sezony Czech Pro-Am Teaching Tour

Švarc vítězem sezony Czech Pro-Am Teaching Tour

Dvanáctý ročník Czech Pro-Am Teaching Tour vyvrcholil na Černém Mostě turnajovým vítězstvím Květoslava Strachoty a celkovým titulem za rok 2023 pro Jakuba Švarce. Série učících profesionálů a výkonnostních amatérů se i při tradičním finále těšila ze skvělého počasí,...

CZECH PRO-AM Teaching Tour

Hlavní partneři

Sportinvest
Ping
PGA

Partneři

Mediální partneři

Hřiště

Gastro partneři