CZECH PRO-AM Teaching Tour

Dostál podruhé vítězný na Czech Pro-Am Teaching Tour

Zář 5, 2022

Dva eagly na cestě k vítězným 66 ranám zahrál Vojtěch Dostál v Royal Beroun Golf Clubu a stal se prvním dvojnásobným šampionem Czech Pro-Am Teaching Tour v letošní sezoně. Šest ran pod par v kartě učícího profesionála z Černého Mostu znamenalo výhru o tři údery před Vladimírem Velenským (69).

„Dobré rány a dobré putty,“ odpověděl Vojtěch Dostál na otázku, jak zahrál eagly na sedmičce a osmnáctce. Na hřišti přitom ještě nevěděl, že si před startem zabouchl v autě na parkovišti klíče. „Měl jsem čistou hlavu a problém vyřešil po dohrání kola zámečník,“ dodal spokojený vítěz.

O třetí místo se na 71 ranách dělil Tomáš Gryc a Jiří Němeček, který měl eagle na pětiparové patnáctce. Do paru se dostali ještě Marek Toman a Robert Houdek, dělící se na 72 úderech o pátou příčku. Sedmý skončil Rudolf Nechanický (73), který v květnu vyhrál v Berouně dvoudenní mistrovství.

Kategorii Apprentice ovládl Petr Novák se 74 ranami. Mezi amatéry byl nejlepší Petr Klimeš, jehož 43 stablefordových bodů výrazně přispělo také k týmovému vítězství ve dvojici s profesionálem Ondřejem Špůrem.

Finálový turnaj letošního 11. ročníku Czech Pro-Am Teaching Tour se odehraje v pondělí 3. října na domovském hřišti posledního vítěze, tedy na Černém Mostě, kde se sezona tradičně uzavírá.