CZECH PRO-AM Teaching Tour

Švarc vítězem sezony Czech Pro-Am Teaching Tour

Říj 2, 2023

Dvanáctý ročník Czech Pro-Am Teaching Tour vyvrcholil na Černém Mostě turnajovým vítězstvím Květoslava Strachoty a celkovým titulem za rok 2023 pro Jakuba Švarce.

Série učících profesionálů a výkonnostních amatérů se i při tradičním finále těšila ze skvělého počasí, které spolu s kvalitním hřištěm pomohlo skvělým výsledkům. Trojice Jaroslav Krejcar, Květoslav Strachota a Jakub Švarc zahrála shodně 70 ran, 2 pod par, a tak o vítězi rozhodovalo play-off.

Osmnáctá jamka přinesla při prvním opakování třikrát par a rozhodlo se až napodruhé. Strachota, který tentokrát jedině zasáhl green čtyřparu v regulaci, neproměnil první putt ze dvou metrů, ale Krejcar z foregreenu i Švarc z bunkeru měli bogey, a tak líšnickému profesionálovi stačilo doklepnutí do paru.

„Před dvěma lety jsem tady v podobném play off prohrál s Markem Tomanem. Je to moje první vítězství v sérii. Nijak jsem se nestresoval. Prostě jsem do play off šel hrát – a vyhrál jsem,“ těšil se Strachota.

Po třech turnajových vítězstvích v sezoně byl nejblíž celkovému titulu před posledním startem Švarc, ale náskok si musel na Černém Mostě pohlídat, což se děleným druhým místem podařilo. „Jsem rád, že mi vyšla celá sezona včetně závěru. Mohu potvrdit, že od zářijového vítězství v Berouně se u mě nic nezměnilo. Stále trénuju druhé, ale sebe ne,“ řekl profesionál GC Praha.

Celkový vítěz byl znovu úspěšný také v soutěži týmů, když s otcem Pavlem vyhrál tentokrát po zisku 76 bodů. V kategorii Apprentice zvítězil Ladislav Břeska (79 ran). Mezi amatéry byl nejlepší Vladimír Kočí s 39 body za 73 ran.

Na závěr proběhla rovněž tradiční tombola, jejíž výtěžek jde na pomoc Viktorce Mužíkové, zotavující se z těžké nemoci. Čtyřmi hlavními cenami byly podepsané dresy fotbalisty Johna Terryho a basketbalisty Tomáše Satoranského a dále podepsané triko tenisty Radka Štěpánka a tričko zápasníka Karlose Vémoly. 

Promotéři Jiří Moučka a Jan Juhaniak děkují všem hráčům, hřištím a partnerům, mezi něž patří značka Ping, agentura Sport Invest a PGA Czech, za podporu letošní série a těší se na shledání při Czech Pro-Am Teaching Tour 2024.

Konečné pořadí Czech Pro-Am Teaching Tour 2023:

1. Jakub Švarc 40 870 Kč
2. Vladimír Velenský 33 000 Kč
3. Jiří Němeček 32 291 Kč.

CZECH PRO-AM Teaching Tour

Nejnovější příspěvky

Poděkování

Poděkování

Czechproam Teaching tour 2023 velice děkuje všem hráčům, partnerům, kteří již osmým rokem podporují Viktorku Mužikovou, děkujeme profesionálům Jardovi Krejcarovi, Lukášovi Hroudovi za příspěvek. K poděkování se připojují i rodiče Viktorky. Za organizátory Honzu,...

Poděkování za Viktorku

Poděkování za Viktorku

Promotéři cptt Jan Juhaniak a Jiří Moučka děkuji všem hráčům kteří letos přispěli v rámci charitativní akce Viktorce Mužikové. Rodiče Viktorky velice děkují za podporu, Viktorka je s námi již osmý rok a upřímně jsme rádi jak se její zdravotní stav zlepšuje.CPATT a...

CZECH PRO-AM Teaching Tour

Hlavní partneři

Sportinvest
Ping
PGA

Partneři

Mediální partneři

Hřiště

Gastro partneři