CZECH PRO-AM Teaching Tour

Švarc vyhrál Vinoř v play off

Zář 2, 2024

Druhé letošní vítězství na Czech Pro-Am Teaching Tour slaví obhájce loňského titulu Jakub Švarc.

Motolský profesionál musel po úvodním triumfu na Albatrossu tentokrát do play off, které ve Vinoři vyhrál díky birdie. Na výsledku 68 (-4) se kromě Švarce sešli také Petr Skopový a Alan Babický.

Rozstřel začínal a také končil na první jamce. „Dal jsem drive na 105 metrů, odsud sand wedge asi na dva metry a putt,“ popisoval Švarc své vítězství, okořeněné ještě výhrou vložené soutěže Nearest to Pin. Na sedmnácté jamce zahrál míč na pouhých 90 centimetrů od jamky.

Na hřišti Prague City Golf Clubu padaly po prázdninách skvělé výsledky. Čtvrtý Jakub Janda zahrál 69 (-3), o 5. místo se na 71 ranách dělili Vladimír Velenský a Jan Hejna a sedmá příčka, to bylo skóre 73, jež předvedli Zuzana Mašínová, Jiří Němeček, Robert Houdek jr., Ladislav Břeska a Rudolf Nechanický jr.

Kategorii Apprentice vyhrála Michaela Fabiánková se 73 ranami. Mezi amatéry zvítězil Adam Kulík s 45 stablefordovými body. Nejepší v soutěži týmů, se součtem 77 bodů, byli Jakub Janda s Pavlem Skuhrovcem.

Závěrečný turnaj 13. ročníku Czech Pro-Am Teaching Tour se koná už v pondělí 23. září v Royal Beroun Golf Clubu.