CZECH PRO-AM Teaching Tour

Ve Mstěticích začal vítězně Vojtěch Dostál

Dub 25, 2022

Jedenáctý ročník Czech Pro-Am Teaching Tour začal ve Mstěticích, kde se sešlo 81 golfistů. Série učících profesionálů a výkonnostních amatérů viděla na úvod sezony, v nelehkých větrných podmínkách a v mírném dešti, výborné výkony.

Dominovalo jim 69 ran (3 pod par) Vojtěcha Dostála, který startoval z desáté jamky a hned na jedenátce zahrál eagle. Do čtrnáctky stihl ještě dvě birdie, než vzápětí přišlo první bogey. Svou druhou devítku obešel profesionál z Černého Mostu v paru, s dvěma birdie i bogey, a radoval se ze svého druhého vítězství na tour, po úspěchu na Albatrossu z června 2019.

„Jsem rád, že to po čase zase vyšlo. Myslel jsem, že ta moje poslední výhra byla maximálně předloni, ale utíká to. Chtěl bych ocenit výbornou kvalitu greenů, na úvod sezony výjimečnou,“ řekl Vojtěch Dostál.

Druhý skončil o ránu zpět Marek Toman, vítěz posledního turnaje loňské sezony na Černém Mostě, který měl tři birdie oproti jedinému bogey. Se 71 údery bral bronz Alan Babický. Ženy zastupovaly Zuzana Boučková – Mašínová, která se po 76 ranách dělila o 9. místo, a Eva Koželuhová, jež zahrála 79 a měla také profesionální Nearest to pin.

Ve Mstěticích chyběl obhájce celkového prvenství v tour Petr Nič.

Nejlepším v kategorii Apprentice byl Lukáš Chvapil, který měl 83 ran stejně jako druhý v pořadí, Petr Novák. Z amatérů se nejlépe ukázal Stanislav Uma junior, když nasbíral 40 stablefordových bodů. V kategorii dvojic vyhrál také Vojtěch Dostál, spolu s amatérem Adamem Batunou dali dohromady 75 bodů.

Příští turnaj, dvoudenní mistrovství, se koná 23. a 24. května v Beroun Golf Clubu.


CZECH PRO-AM Teaching Tour

Nejnovější příspěvky

Tombola

Tombola

V rámci mistroství CPATT v Royal Beroun golf klubu, proběhne v úterý 21.5 při slavnostním vyhlášení charitativní akce pro naši Viktorku Mužikovou. Formou tomboly při zakoupení lístku se bude losovat pět atraktivních cen, dresy Martina Ručinského, Romana Červenky,...

CZECH PRO-AM Teaching Tour

Hlavní partneři

Sportinvest
Ping
PGA
Adam Batuna Legal
Golf House
scf

Partneři

Mediální partneři

Hřiště

Gastro partneři